от 16.00 часа

Петър Петров взе 4 точки в Португалия

Петър Петров

Петър Петров спечели четири точки в Гран при на Португалия от световния шампионат по мотокрос в клас MXGP. Българският пилот на North Europe, с мотор на КТМ, е 27-и в класирането със сбор от 14 точки след шест кръга.

Петров завърши на два пъти на 19-о място. В първото състезание той остана на 1:18.321 минути от победителя Тим Гайзер, а във второто се пребори с шведа Антон Гол в последната обиколка и финишира отново на 19-та позиция. Словенският пилот на HRC Honda спечели и този манш с 1:16.227 минути преднина срещу Петров, с което съкрати преднината на Антонио Кайроли на върха в класирането на 36 точки. Италианецът от Red Bull KTM бе на два пъти втори.

Световният шампион Хорхе Прадо оглави класирането в МХ2. Испанският пилот на Red Bull KTM спечели петата си двойна победа за сезона и вече е с три точки пред датчанина от Rockstar Energy Husqvarna - Том Кер Олсен.