от 09.00 часа

Националките ни по волейбол с нова загуба в Русе

Мирослава Паскова с отиграване в защита.
Снимка: ФИВБ

Националният отбор на България за жени загуби и третия си мач от турнира Лига на нациите. В Русе българските загубиха с 0:3 (20:25, 16:25, 21:25) от защитаващия титлата си отбор на САЩ.
По-голямата класа на американския отбор пролича още от самото начало на срещата и в първите два гейма гостенките не бяха затруднени по никакъв начин от съперничките си.
Единственият сравнително равностоен гейм бе третият, но и в него българският тим отстъпваше на тима на САЩ, воден от легендата Карч Кирали.
За България с най-много точки завърши Мирослава Паскова, която отбеляза 12. Силвана Чаушева добави още 7.
За американките, за които това е трета поредна победа, Сара Уилуайт завърши с 16 точки, а Дана Ретке прибави 12.
През следващата седмица на българския тим му предстои турнир в Холандия, където освен "лалетата" съперници ще бъдат и отборите на Полша и Бразилия. Срещу тях трите волейболистките на Иван Петков ще търсят и първата си победа в надпреварата.