от 22.00 часа

Три финала за българските състезатели на ЕП по аеробика в Баку

Национален отбор на България по спортна аеробика
Снимка: Съюз по аеробика

В три финала влязоха българските състезателите по спортна аеробика на европейското първенство за юноши и девойки, което се провежда в Баку (Азербайджан).

Борислава Иванова в категория индивидуално девойки влиза сред най-добрите осем с шеста оценка - 20.050 точки. Лидер до момента е световната шампионка Дария Тихонова  (Русия).

При тройките Дамла Арабаджи, Християна Кайрякова и Нели Ташева получиха 19.050 точки и заеха седмото място.

В категория Групи - Иванова, Алекс Ангелова, Лъчезара Стамова, Мария Тютюкова и Полина Гечева също се класираха за финал с шести резултат. Снимка

Русия спечели златния медал в отборната надпревара, следват тимовете на Румъния и Унгария.

В неделя са финалите при юноши и девойки, а днес предстоят квалификациите за мъже и жени.