Бостън дръпна с 1-0 за купа "Стенли"

Иван Барбашев от Сейнт Луис се опитва да прескочи Тори Круг от Бостън.

Бостън преодоля дефицит от два гола и спечели с 4:2 като домакин на Сейнт Луис в първия финален плейоф за купа "Стенли" в Националната хокейна лига.

Брейдън Шен изведе гостите напред в 7:23 минута на мача, а в началото на втория период той асистира за втория гол на Владимир Тарасенко.

До края Бостън доминираше, като Конър Клифтън върна едно попадение в 2:16 минута на втората част, а след още десетина минути Чарли МакАвой изравни.

Шон Кюрали, който се отличи и с асистенция при попадението на Клифтън, даде аванс на домакините за първи път в двубоя в 5:21 минута на третата част, а

Брад Марчанд реши всичко на празна врата 1:49 минути преди края.

Туука Раск отрази 18 удара, докато Джордън Бинигтън на вратата на Сейнт Луис беше много по-ангажиран, но неговите 34 спасявания не помогнаха да бъде избегната загубата.

Втората среща е след два дни отново в Бостън.