от 21.00 часа

Неймар пропуска Копа Америка след контузия в контрола

Неймар (вдясно) игра само 21 минути за Бразилия срещу Катар.

Отборът на Бразилия победи в столицата на страната с 2:0 Катар в контролна среща преди началото на турнира Копа Америка, но  загуби най-голямата си звезда Неймар.

Футболистът на Пари Сен Жермен напусна терена още в 21-вата минута на мача на един крак, а в последствие стана ясно, че е разкъсал връзки в десния си глезен. Контузията ще попречи на Неймар да играе на започващото на 14 юни южноамериканско първенство, на което Бразилия е домакин.

Неймар започна мача в нападателна тройка заедно с Габриел Жезус и Ричарлисон, като нападателят на Евертън бе този, който откри резултата в 16-ата минута с глава след центриране на Дани Алвеш.

Осем минути по-късно Бразилия удвои чрез Жезус, който бе точен след подаване на Ричарлисон.

До края на мача нов гол не падна, а гостите от Катар така и не успяха да създадат нещо опасно пред вратата на Едерсон.