Торонто на победа от титлата в НБА

Торонто победи като гост Голдън Стейт със 105:92 и е на крачка от титлата в НБА

Торонто записа втори пореден успех като гост на Голдън Стейт след 105:92 точки и поведе с 3:1 успеха във финалната серия за титлата в Националната баскетболна асоциация.

Така канадците са само на победа от детрониране на шампионите и спечелване на първи трофей в историята си.

Със силна игра в защита през първата четвърт домакините дръпнаха с 23:12, но съперникът съкрати изоставането си до 42:46 на почивката.

Торонто постепенно изравни, а след 61:61 в последните четири минути на третата част използва серия от 18:6, за да дръпне със 79:67 и до края на позволи разликата да падне под 10 точки.

Канадците успяха да опазят звездата на съперника Стеф Къри, който вкара 27 точки, но записа едва две тройки от девет опита. Клей Томпсън беше най-резултатен за домакините с 28 точки.

Кауай Ленърд завърши с 36 точки за победителите, 17 от които в решителната трета четвърт, като добави и 12 борби.

Резервата Серж Ибака допринесе с 20 точки, а Паскал Сиакам добави 19.

Само веднъж в историята отбор, който изостава с 1:3 победи във финалната серия, стига до титлата.

Това беше Кливланд през 2016 година именно срещу Голдън Стейт.

Торонто може да стигне до трофея още в понеделник вечерта в собствената си зала.