Eмисия новини
от 21.00 часа

85 българи ще участват на Европейските игри

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Общото събрание на Българския олимпийски комитет единодушно одобри делегацията ни за Европейските игри в Минск, които ще се проведат от 21-ви до 30-ти юни. 

Тя е от 138 човека, от тях 85 състезатели, които ще участват в 15 вида спорт. Осем от тях са олимпийски квалификации. 

Предстои да бъде определен знаменосецът, като предпочитанията на председателя на олимпийския комитет Стефка Костадинова са към Мария Гроздева, състезателка по спортна стрелба. 

От списъка отсъстват единствените ни златни медалистки от Баку през 2015 г. бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви, които отказаха да участват за националния отбор. Костадинова заяви, че е имало отсрочка от 2 дни за подаването на заявките за игрите, в които е очаквала те да се обадят и да кажат, че ще участват, но не е получила отговор. „Те просто ми затвориха телефона“, заяви Костадинова. Единственото, което получила, е само есемес, с който сестрите я препращат за комуникиране към техния адвокат.

Чуйте още от председателя на БОК в звуковия файл.

СПИСЪКЪТ СЪС СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ

Аеробика 5

Ана -Мария Димитрова Стоилова смесена двойка/група
Антонио Иванов Папазов смесена двойка/група
Дарина Антониева Пашова смесена двойка
Ивелина Николаос Лукаки смесена двойка
Тихомир Алдинов Баротев смесена двойка

Бадминтон 5
Линда Кадруш Зечири сингъл
Даниел Лъчезаров Николов сингъл
Мария Венелинова Мицова смесена двойка
Алекс Кристиян Влаар двойка мъже/смесена двойка
Димитър Василев Янакиев двойка мъже

Бокс 13 
Тинко Росенов Банабаков 49 кг
Даниел Панев Асенов 52 кг
Боян Панев Асенов 56 кг
Кирил Асенов Русинов 60 кг
Венсан Степан Киркоров 64 кг
Петър Стойков Драганов 69 кг 
Рами Мофид Киуан 75 кг
Кристиян Веселинов Николов 81 кг 
Радослав Димитров Панталеев 91 кг 
Петър Руменов Белберов +91 кг 
Габриела Росицова Димитрова 51 кг
Станимира Николаева Петрова 57 кг
Деница Йорданова Елисеева 60 кг 

БФ Борба 13*
класически стил мъже- 4
Иво Серафимов Ангелов 60 кг
Свилен Пламенов Костадинов 67 кг
Даниел Тихомиров Александров 77 кг
Николай Николаев Байряков 97 кг


свободен стил мъже - 4
Георги Валентинов Вангелов 57 кг
Мирослав Стефанов Киров 74 кг
Светослав Живков Димитров 86 кг
Николай Симеонов Щерев 97 кг

жени - 5
Миглена Георгиева Селишка 50 кг
Мими Николова Христова 57 кг
Тайбе Мустафа Юсеин 62 кг
София Христова Георгиева 68 кг
Мария Гергинова Оряшкова* 76 кг и самбо

Гимнастика - спортна 2 

Йордан Димитров Александров 
Лейни Джоанна Медсън

Джудо 5
Ивелина Илиева Илиева 57 кг
Янислав Атанасов Герчев 60 кг
Валентин Ивайлов Алипиев 60 кг
Ивайло Здравков Иванов 81 кг
Даниел Валентинов Дичев 100 кг

Кану каяк 4 

Мирослав Илиев Кирчев К1 1000м
Денислав Детелин Цветанов К1 200м
Станилия Кирилова Стаменова С1 200м
Ангел Николаев Кодинов С1 1000м

Карате 1 
Ивет Иванова Горанова кумите -55 кг

Лека атлетика 15
Станимир Георгиев Минчев 100м
Станислав Светлозаров Станков 110м препятствие 
Тихомир Ивайлов Иванов висок скок
Инна Любомирова Ефтимова 100м
Ива Александрова Александрова 100м препятствие
Милена Красимирова Миткова дълъг скок
Михаела Николаева Петкова копие
Лиляна Стоянова Георгиева смесена щафета 4х400м
Кристина Видолова Борукова смесена щафета 4х400м
Николай Асенов Георгиев смесена щафета 4х400м
Живко Стоянов Стоянов смесена щафета 4х400м
Мартин Светлинов Проданов смесена щафета преследване
Полина Тодорова Тодорова смесена щафета преследване 
Михаил Владимиров Гаргов смесена щафета преследване
Никол Николаева Андонова смесена щафета преследване

Самбо 6 

Цветелина Евгениева Цветанова 48 кг
Галя Захариева Иванова 52 кг 
Мария Гергинова Оряшкова 80 кг самбо и 76 кг борба жени
Борислав Иванов Янаков 57 кг
Мартин Иванов Иванов 68 кг
Ашот Камоевич Мартиросян 74 кг 

Скокове на батут 3
Мариан Минков Михалев индивидуално
Мариела Николаева Пенева индивидуално / синхрон
Христина Николаева Пенева индивидуално / синхрон

Спортна стрелба 5 
Мария Здравкова Гроздева 10 м възд. пистолет и 25 м пистолет; смесен старт 
Антоанета Николаева Бонева 10 м възд. пистолет и 25 м пистолет; смесен старт
Самуил Емилов Донков 10 м въздушен пистолет; смесен старт
Стоян Пламенов Пушков 25 м пистолет; смесен старт
Антон Йорданов Ризов 10 м въздушна пушка; 50 м пушка от 3 позиции

Стрелба с лък 2
Добромира Йорданова Данаилова рекърв индивидуално 
Иван Димитров Банчев рекърв индивидуално

Тенис на маса 1
Мария Костадинова Йовкова сингъл

Художествена гимнастика 6 

Катрин Янкова Тасева индивидуално 
Симона Диянова Дянкова ансамбъл
Стефани Радославова Кирякова ансамбъл
Мадлен Миленова Радуканова ансамбъл
Лаура Жан-Пиер Траатс ансамбъл
Ерика Росенова Зафирова ансамбъл

Още от

Най-четени