Италианците тръгнаха с победа във Варна

Снимка: FIVB

Италия записа пета победа във Волейболната лига на нациите, след като в първа среща от турнира във Варна наддедля над Япония с 3:1 гейма. С успеха си италианците имат 15 точки в актива си след пет успеха и две загуби в турнира. За Япония пък загубата е пета, а тимът е със две победи и 6 точки в актива.

Първата част започна много оспорвано, като след 2:0 за Япония италианците реализираха три поредни точки и поведоха с 3:2. Последваха три последователни точки за азиатците, които успяха да поведат с 2 точки при 5:3, но при първото техническо прекъсване изоставаха с точка - 7:8 за Италия. След прекъсването символичните домакини успяха да реализират три поредни точки и дръпнаха отново с 2 точки при 11:9. Япония показа добра игра и поведе с 15:12, но с отлична игра в атака и защита Италия успяда да отбележи четири поредни точки и поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Последваха две изравнявания на резултата, последното при 19:19, след което Япония отново поведе с 2 точки. Последва силна серия от четири точки на италианците и те дръпнаха с 23:21. В края на гейма обаче японците показаха страхотен характер, отбелязаха четири поредни точки и взеха трудно, но заслужено първата част с 25:23.

В началото на втората част играта бе изключително равностойна и оспорвана. До второто техническо прекъсване, което бе при резултат 8:6 за Италия, резултатът бе изравняван 6 пъти. След прекъсването италианците отбелязаха 4 срещу 1 точка за японците и поведоха с 12:7, което принуди треньор на азиатците Юичи Накагаичи да поиска прекъсване. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:10 за Италия. До края на гейма италианският тим показа отлична блокада и атака и безпроблеми взе втората част с 25:15 и изравни резултата в геймовете - 1:1.

Италия показа много силна игра в началото на третата част и набързо поведе с 5:1, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 за символичните гости в мача. Италия успя да поведе с 11:6, след което обаче дойдоха силните минути за японците. Те успяха да реализират 8 поредни точки, като изравняването на резултата при 11:11 дойде след първата успешна блокада за Япония в мача, и поведоха с 14:11. Италия изравни при 14:14, последва още едно равенство, а при първото техническо прекъсване символичните гости водеха с 16:15. След прекъсване последваха две равенства в резултата, след които Италия поведе с 3 точки при 21:18. Япония показа добра игра и изравни при 22:22, последваха още пет равенства, след които със страхотна атака на Габриеле Нели Италия затвори гейма с 29:27.

В началото на четвъртата част играта бе равностойна, а резултата се движеше точка за точка до 4:4, след което Италия реализира три поредни точки и поведе със 7:4. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за италианците. Символичните гости поведоха с 3 точки при 11:8, но допуснаха японците да изравнят при 12:12. Последваха още две изравнявания, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за италианците. Япония изравни веднага след прекъсване при 16:16. След още едно изравняване Италия поведе с 4 точки при 21:17 и треньорът на символичните домакини Юичи Накагаичи взе прекъсване. Силите на японците не стигнаха за обрат и Италия спечели третата част с 25:21 и съответно мача с 3:1.

В момента играят отборите на България и Австралия. Турнирът продължава утре с нови два двубоя. От 17.00 часа играят Италия и Австралия, а от 20.40 часа е мачът между България и Япония.