Бразилците разочароваха срещу Венецуела

Бразилия - Венецуела 0:0

Домакинът на турнира "Копа Америка" Бразилия не успя да преодолее тима на Венецуела и завърши 0:0 във втория си мач от група "А" в турнира.

На стадиона в град Салвадор  футболистите на "Селесао" на три пъти изпратиха топката в мрежата на съперника, но попаденията бяха отменени, като на два пъти това стана след намесата на ВАР.

В другата среща от групата съставът на Перу се наложи в Рио де Жанейро срещу отбора на Боливия с 3:1. Марсело Морено от дузпа в 28-ата минута изведе боливийците напред на стадион "Маракана" в Рио де Жанейро, но Хосе Паоло Гереро изравни в последните секунди на първата част след асистенция на Кристиан Куева.

Джеферсон Фарфан отблизо с глава направи обрата пълен в 55-ата минута на срещата, а подаването беше на Гереро.

Дълбоко в добавеното време на срещата Едисон Флорес оформи успеха за "инките" с 3:1 след бърза контра.

Водачи в група "А" с по 4 точки са Бразилия и Перу, Венецуела има 2, а Боливия е без спечелена точка.

В последните мачове от група "А" на 22 юни Бразилия играе с Перу, докато Венецуела се изправя срещу Боливия.