от 18.00 часа

Аржентина с нов слаб мач на Копа Америка

Аржентина и Парагвай си поделиха по точка след като заавършиха 1:1

Аржентина изигра поредния си слаб мач и стигна само до 1:1 срещу Парагвай във втория кръг от група "В" на футболния турнир Копа Америка.

Парагвайците поведоха с гол на Ричард Санчес в 37-ата минута след перфектна асистенция на Мигел Алмирон.

Звездата на Аржентина и испанския Барселона Лионел Меси изравни от дузпа в 57-ата минута.

Агуеро подаде на Лаутаро Мартинес, който улучи гредата, а при добавката на Меси Роберто Фернандес показа блестящ рефлекс и изби.

Аржентинците се скупчиха в наказателното поле в очакване да бъде изпълнен корнер, но реферът Вилмар Сампайо поиска намесата на ВАР.

Оказа се, че при удара на Агуеро топката се е отклонила от ръката на Иван Пирис и Сампайо посочи бялата точка.

Меси издържа на напрежението и изравни - 1:1.

В 61-ата минута и Парагвай получи дузпа. Тя беше абсолютно безспорна, защото Отаменди извърши много глупаво нарушение срещу Дерлис Гонзалес, без дори да е близо до това да играе с топката.

Самият Гонзалес изпъли наказателния удар, но Армани усети посоката на удара му и спаси.

На пейката на аржентинците останаха звездите Серхио Агуеро, Анхел Ди Мария и Пауло Дибала, като единствено футболистът на Ювентус не влезе в игра.

Срещата беше от голямо значение и за двата тима, които се провалиха на старта.

Аржентинците загубиха с 0:2 от Колумбия, а Парагвай завърши 2:2 с Катар, след като водеше с 2:0.