Взехме гейм на Бразилия

Снимка: FIVB

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха трета поредна и общо 7-а загуба в Лигата на нациите. Момчетата на Силвано Пранди се бореха много, но взе само гейм на олимпийския шампион Бразилия и отстъпи с  1:3 /20:25, 25:21, 19:25, 14:25/ в първия си мач от турнира в Група 16 от 4-ия уикенд в Лигата, игран тази нощ в пълната зала "Аецин Токантинс" в Куяба.

Така българските "лъвове" остават на 12-о място във временното общо класиране с 3 победи, 7 загуби и 8 точки. Бразилия пък е на втора позиция с 9 победи, 1 загуба и 25 точки. Утре (23 юни) България ще играе срещу Русия, която по-рано тази нощ надигра Германия с 3:1 гейма, докато олимпийските шампиони ще спорят с Бундестима. Срещите са съответно от 00,00 и 03,00 часа българско време през нощта.

Най-резултатни за българския тим бяха Цветан Соколов (48% ефективност в атака) и Розалин Пенчев (2 блока, 3 аса и 32% ефективност в атака) с 14 и 12 точки.

За "Селесао" Йоанди Леал заби 15 точки (2 блока, 2 аса и 85% ефективност в атака) за победата. Рикардо Лукарели (3 аса и 53% ефективност в атака) и Уолъс Де Соуса (3 блока и 43% ефективност в атака) добавиха 13 и 12 точки за успеха.