Победи за САЩ и Панама на “Голд къп“

Американците разгромиха Тринидад и Тобаго с 6:0

Отборите на САЩ и Панама постигнаха втори победи в група „D“ на турнира по футбол на зона КОНКАКАФ „Голд Къп“ и си гарантираха място на четвъртфиналите преди последните си срещи. Американците разгромиха Тринидад и Тобаго с 6:0 в Кливланд и останаха на върха в групата с 6 точки, а Панама се справи с Гвиана - 4:2 и с актив от 6 точки заема второто място.

Аарън Лонг и Джеси Зардес се разписаха по два пъти за домакините от САЩ, които откриха резултата в края на първото полувреме след попадение с глава на Лонг, а оформиха разгрома с нови пет гола в последните 25 минути на мача. Кристиан Пулишич се отличи с гол и асистенция, а Пол Ариола също вкара.

В другата среща от групата Абдиел Аройо, Ерик Дейвис от дузпа, резервата Габриел Торес и автогол на Терънс Ванкуутен донесоха успеха на Панама. Нийл Данс се разписа два пъти от дузпи за Гвиана.