Локомотив (Пд) завърши наравно с македонци в контрола

"Локомотив" (Пд)

Носителят на купата на България по футбол Локомотив Пловдив завърши 1:1 срещу македонския Гьорче Петров в последната си контролата от лятната подготовка, изиграна днес в Самоков. Капитанът Димитър Илиев беше точен за "черно-белите" с глава още в третата минута след асистенция от ляво на Момчил Цветанов. Гостите изравниха десетина минути след почивката с попадение на бразилеца Пауло Едуардо-Паду.

Халфът Георги Илиев направи повторен дебют за Локомотив. Той беше част от състава, който спечели шампионската титла през 2004 година, а през това лято се завърна в клуба със свободен трансфер от Черно море. През второто полувреме в състава на локомотивци се появиха трима футболисти на проби - холандски нападател и крила от Хърватия и Франция.

Пловдивчани стартират новия сезон на 3 юли в мача за Суперкупата на България срещу шампиона Лудогорец.