Салах поведе Египет към осминафиналите

Мохамед Салах

Домакинът Египет записа втора победа в турнира за Купата на африканските нации по футбол и си осигури място на осминафиналите.

Звездата на европейския клубен шампион Ливърпул - Мохамед Салах вкара един от головете за успеха с 2:0 над ДР Конго, след който отборът на Хавиер Агире събра 6 точки и измести Уганда от лидерската позиция в група “А”.

Конгоанците на два пъти уцелваха гредите, а в същото време Египет се възползва от положенията си и продължава с пълен актив и без допуснато попадение.

Салах пропусна отлична възможност още в 4-ата минута. Останал сам срещу вратаря Лей Матампи, той шутира в аут.

Малко по-късно отклонена с глава топка стигна до Марсел Тисеран, но гредата попречи на конгоанския защитник да изравни.

В 25-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на ДР Конго, при което най-съобразителен беше Ахмед Елмохамади.

Той се добра пръв до топката и откри резултата за радост на препълнения стадион в Кайро.

Салах напомни за себе си с хубаво изпълнение от фаул, но Матампи изби в корнер.

В 40-ата минута гредата още веднъж спаси Египет, този път след удар с глава на Джонатан Болинги.

В 43-ата Трезеге се разходи между противниковата защита и пусна прецизен пас към Салах, който овладя и хладнокръвно стреля за 2:0.

В другата среща от групата отборите на Уганда и Зимбабве завършиха 1:1.