Американските волейболисти с победа срещу тима на Сърбия

Националнияут отбор на САЩ по волейбол

Националният отбор на САЩ за мъже постигна осмата си победа в турнира Лига на нациите по волейбол. В мач от 14-ия кръг, игран в зала "Колодрума" в Пловдив, американците се наложиха с 3:1 (14:25, 25:20, 29:27, 26:24) над Сърбия.

За западните ни съседи това бе пета поредна и общо девета загуба в турнира.

Началото на мача не предвещаваше такова развитие, след като Сърбия спечели първия гейм на 14 точки.

Във втория обаче американците рано успяха да поведат в резултата и да изравнят след 25:20.

Третият и четвъртият гейм бяха много по-равностойни и предложиха чести смени на водачеството в резултата. И в двата обаче по-съсредоточен в края им бе американският тим, който успя да ги спечели.
Гарет Маугутутиа завърши с най-много точки за победителите - 14, докато Кайл Ръсел остана с 13.

За Сърбия Божидар Вучичевич завърши с 25 точки, а с 15 приключи Марко Ивович.

По-късно днес отново в зала "Колодрума" България играе с Иран. В неделя са последните мачове от редовната фаза на турнира, като в тях САЩ играе с Иран, а Сърбия среща България.