Вавринка отпадна след петсетова драма

| обновено на 03.07.19 в 17:44
Опелка и Вавринка се поздравяват след мача.

Носителят на три ттили от Големия шлем Стан Вавринка стана поредният поставен тенисист, който отпадна от надпреварата в Уимбълдън

22-ият в схемата швейцарец беше победен в пет сета от американският великан Райли Опелка след 7:5, 3:6, 4:6, 6:4, 8:6 след 3 часа и 16 минути игра.

Първият сет бе решен от само един пробив, който дойде в 11-тия гейм на мача. Опелка го реализира, а впоследствие 101-ият в света янки сервира успешно за откриващата част.

Във втората ролите се размениха, като този път швейцарецът направи пробив в четвъртия гейм и след това затвори сета в своя полза. В третия Вавринка направи брейк в третия гейм и обърна развоя на мача. Американецът с ръст от 211 см обаче не бе казал последната си дума и изравни след 6:4, а в решителния пети сет надделя след слаб сервис гейм на швейцареца при 7:6 в своя полза.

Така американецът се класира за трети кръг, където чака победителя от сблъсъка между Робин Хаасе и Милош Раонич.

Опелка завърши с 54 печеливши удари (23 аса) при 38 непредизвикани грешки. Вавринка записа 44 уинъра (17 аса) и 30 грешки.

Напред продължава и Даниил Медведев. Руснакът, който е №11 в схемата, надделя над младия австралиец Алексей Попирин след 6:7(6), 6:1, 6:4, 6:4.

Друг гигант отпадна след пет сета. 211-сантиметровият хърватин Иво Карлович отстъпи на 38 см по-ниския от него италианец Томас Фабиано с 3:6, 7:6(6), 3:6, 7:6(4), 4:6.