Успех на Данаилова, загуба на Шиникова

Елизабет Данаилова
Снимка: Личен архив

Българката Елизабет Данаилова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Табарка (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Тръгналата от квалификациите 21-годишна софиянка се наложи над рускинята Виктория Михайлова с 6:0, 7:5 за 95 минути.
Това беше едва втора победа в кариерата на Данаилова в основна схема на надпревара на ITF.

Тя взе безапелационно първия сет, а във втория навакса ранен пробив пасив и стигна до обрат. За място на четвъртфиналите Бети ще срещне поставената под номер 3 Ана Де Ла Нуес (Испания).

В Полша националката Изабелла Шиникова отпадна драматично в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Гродзиск Марзовецки с награден фонд 25 хиляди долара.

Водачката в схемата Шиникова загуби от словенката Нина Поточник с 6:3, 2:6, 6:7(4) след малко повече от два часа игра.

Софиянката пропиля сет и ранен пробив аванс във втория, а след това на два пъти сервираше за мача при 5:4 и при 6:5 гейма в решителната трета част, но допусна обрат.