от 09.00 часа

Лудогорец вкара четири на Валур

Лудогорец вкара четири гола на Валур

Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг в Лига Европа.

Българският шампион победи с 4:0 у дома Валур и с общ резултат 5:1 отстрани исландците.

Двубоят започна вихрено и Клаудио Кешерю пропусна да даде аванс за "зелените" още в третата минута.

След това удар на Халдорсон беше спасен от вратаря Пламен Илаиев, а шут Сигурбьорнсон не намери целта.

В седмата минута Жоржиньо центрира към Дан Битон и израелецът засече топката, а Старке Хедлундсон отклони топката в собствената си врата.

В 23-ата минута резултатът стана 2:0 в полза на тима от Разград.

Битон изведе Мавис Чибота по лявото крило, който центрира към наказателното поле и Джордан Икоко изпревари защитник и прати топката в мрежата за втори път в мрежата.

В последните минути на първата част Кешерю и Жоржиньо опитаха да реализират нови голове, но Ханес Халдорсон на два пъти се намеси решително.

В 55-ата минута Клаудиу Кешерю отново беше съвсем близо до нов гол във вратата на исландците.

Пет минути след това защитата на домакините се пропука, а Педерсен напредна през средата, но Пламен Илиев излезе да го парира и успя, а последва мощен удар от Барталстову, но топката почти прехвърли "Лудогорец Арена".

Влезлият като резерва Якуб Швиерчок реализира два гола във вратата на гостуващия тим.

В 82-ата минута Жоржиньо овладя топката вдясно и пусна пас по земя за поляка Швиерчок, който стреля мигновено с десния крак, а топката влезе красиво във вратата.

Две минути след това Швиерчок направи резултата 4:0. Полякът беше намерен в наказателното поле от Антон Недялков, спря топката с гърди и с десния удар по диагонала реализира четвърти гол във вратата на гостите.

В следващия кръг на втория по сила европейски клубен турнир Лудогорец ще се изправи срещу уелския ТНС, който отпадна от Шампионската лига срещу Розенборг.