Надал изпревари Федерер по победи в сериите Мастърс 1000

Рафаел Надал спечели в 2 сета.

Защитаващият титлата си Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Монреал, след като победи аржентинеца Гуидо Пеля с 6:3, 6:4 за 1 час и 41 минути.

По този начин испанският левичар задмина своя голям съперник Роджър Федерер по победи в турнири от тази категория и вече има 379. Надал е и човекът с най-много титли на Мастърс 1000 - 34. Рафа трябва да достигне до финала в Канада, за да не позволи на Федерер да го измести от второто място в световната ранглиста.

Надал постигна три пробива, а допусна един, за да достигне до победата, която не дойде никак лесно въпреки резултата. Трудните условия на корта заради силния вятър направиха срещата непредвидима, но испанецът в крайна сметка запази хладнокръвие във важните моменти и се пребори за победата.

В спор за място на полуфиналите Рафа ще спори със седмия поставен Фабио Фонини. Италианецът победи Адриан Манарино с 6:2, 7:5.