Арсенал с втора поредна победа във Висшата лига

Снимка: Спортал

Арсенал постигна втора поредна победа в първенството, след като победи с 2:1 Бърнли във 2-ия кръг. Александър Лаказет откри резултата в 13-ата минута след пас на Дани Себайос, а в 43-ата Ашли Барнс изравни с глава.

Мачът беше доста динамичен, а на два пъти се намесиха и хората от стаята за ВАР, за да отменят попадения във вратата на Бърнли. За първи път това стана веднага след попадението на Барнс в края на първата част, а вторият подобен случай дойде малко преди гола на Обамеянг.

Пиер-Емерик Обамеянг узакони превъзходството на Арсенал в 67-ата минута, след напредна по фланга, влезе навътре и с прецизен удар по земята вкара. Дани Себайос отне топката на гостите в центъра при изнасяне от Бърнли, веднага я продължи към французина, който се разписа.