Манчестър Сити и Тотнъм с драматично равенство

Снимка: Спортал

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в среща от 2-ия кръг на Висшата лига.

В 20-ата минута по-добрата игра на шампионите даде резултат. Де Бройне центрира към далечната греда, където Стърлинг посрещна топката и не остави шансове на Юго Лорис.

Само три минути след това Ерик Ламела изравни резултата. Аржентинецът стреля от дистанция и хвана неподготвен Едерсон, който не успя за се намеси добре и топката спря в мрежата му.

В 34-тата минута отново Де Бройне направи отлична асистенция, този път към Серхио Агуеро, който изведе Сити напред - 2:1.

В 56-ата минута резервата Лукас Моура засече с глава центриране от корнер на Ламела за 2:2.

Драмата настъпи във втората минута от добавеното време. След корнер топката достигна до Жезус, който с мощен удар я прати в мрежата. Бурната радост на домакините бе спряна от Майкъл Оливър, който отмени попадението след справка с ВАР. Според арбитърът Емерик Лапорт е отклонил с ръка топката към Жезус.