от 18.00 часа

Арда и Черно море не се победиха

Черно море пропусна дузпа срещу Арда
Снимка: Архив

Отборите на Арда (Кърджали) и Черно море завършиха 0:0 в мач от 7-ия кръг на футболното ни първенство.

Страхотен мач за домакините направи Иван Караджов, който спаси дузпа, а по този начин донесе точката за тима.

В 37-ата минута Роман Ховсепян направи дузпа срещу Мартин Минчев, а секунди по-късно бе изгонен за пренебрежителния си жест към главния съдия.

Нападателят на варненци Жоржиньо изпълни наказателния удар в долния десен ъгъл, но Иван Караджов изби кълбото в ъглов удар.

В 64-ата минута Панайотов и Жоржиньо разиграха добре топката, след което нападателят шутира в близкия ъгъл, но Иван Караджов се намеси отново.

В 79-ата минута Виктор Попов проби отдясно, след което центрира, а кълбото се отби в горната греда.

Преди началото на срещата главният съдия Николай Йорданов получи специален плакет от министъра на спорта Красен Кралев.

Реферът вече има 255 мача в елита на българския футбол.

Той задмина постижението на Антон Генов, който има 254 срещи.