Волейболистките ни загубиха от Сърбия на европейското първенство

Волейбол - национален отбор жени

Отборът на България допусна обрат и загуби с 1:3 (25:16, 21:25, 20:25, 16:25) от световния шампион Сърбия във втората си среща от група "А" на европейското първенство по волейбол за жени.

Българките играха силно в първия гейм и закономерно поведоха в резултата след 25:16 в своя полза, но след това сръбкините контролираха изцяло развоя на събитията на полето и направиха обрат за 98 минути след по-силна игра в атака и на блокада.

Най-резултатна за България стана Нася Димитрова с 18 точки. Нейната съотборничка Гергана Димитрова се отличи с 10 точки.
Бранкица Михайлович отбеляза 24 точки за Сърбия.

Поражението е второ за водения от Иван Петков състав. Българският тим има само 1 спечелена точка и е на пето място в класирането до момента. В понеделник вечерта българките ще играят срещу домакина Турция.
Отборът на Сърбия е на първо място в класирането с пълен актив от 6 точки.