Дунав измъкна точка от ЦСКА София

Игралият и в ЦСКА Благой Макенджиев направи силен мач за Дунав
Снимка: архив

Отборите на Дунав и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в Русе в среща от седмия кръг на футболното ни първенство. Гостите от София бяха по-добрият отбор през целия мач и регистрираха множество пропуски.
През първото полувреме ЦСКА София бе по-активният отбор, атакуваше често, а играта се водеше основно в половината на домакините. Само добрите изяви на вратаря на Дунав Благой Макенджиев не доведоха до попадения.
При първата си опасна атака в 41-ата минута Дунав поведе в резултата. Стефан Христов се възползва от грешка в червената защита, остана сам срещу вратаря Черниаускас и с точен удар отбеляза.

Футболистите на ЦСКА София продължиха да атукавт и след почивката. Изстрелите срещу вратата на Дунав следваха един след друг, но гостите така и не успяха да стигнат до изравнителен гол. Той падна чак в 68-ата минута след силен удар от движение на Евандро, който получи топката от Малинов в наказателното поле.
До края на мача гостите така и не успяха да пробият защитата на Дунав и вратаря Макенджиев, за да запишат победа.