Бием и Естония с 3:1

Снимка: Спортал

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа втора победа на контролните срещи в Талин. След като надви с 3:1 Беларус, днес воденият от Силвано Пранди тим спечели със същия резултат срещу домакините от Естония.

Българите изоставаха с 19:23 в четвъртата част, но след силна серия на Добромир Димитров на сервис намалиха пасива, а в последствие стигнаха до пълен обрат с 28:26, след два мощни начални удара на Цветан Соколов (вторият директна точка). Пранди и наставникът на домакините Геоорге Крету се договориха да бъде изигран още един гейм, спечелен от Естония за радост на близо 800 фенове в залата.

Страхотен мач за България направи Мартин Атанасов, който завърши с внушителните 26 точки (5 аса). Соколов направи 23, а Николай Пенчев и Светослав Гоцев добавиха съответно 12 и 11.

Това бе последна проверка за националите преди европейското. Отборът заминава на 10 септември за Монпелие (Франция), където са мачовете ни от първата фаза.