Симон-Антони Иванов продължава във Варна

Симон-Антони Иванов е на четвъртфинал.
Снимка: БФТ

Българинът Симон-Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на международния турнир по тенис на червени кортове от сериите "Фючърс" на ITF във Варна с награден фонд 15 хиляди долара.

Иванов елиминира германеца Лука Гелхард с 6:3, 6:1 за малко повече от час, след като спечели 11 от последните 13 гейма в мача.

Така българинът заработи 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а следващият му съперник ще бъде номер 4 Хуан Игнасио Галарса (Аржентина).

Квалификантът Мартин Димитров и Вениамин Нив, "щастлив губещ" от квалификациите, отпаднаха във втория кръг.

Димитров претърпя поражение от третия в схемата Никита Мащаков (Украйна) с 6:7(5), 4:6, а Нив загуби от номер 6 Кентен Фийо (Франция) с 1:6, 1:6.