Волейболистите с втора победа на европейското

Снимка: CEV

България записа втори успех на европейското първенство по волейбол при мъжете. Във френския град Монпелие във втората си среща от група "А" на турнира "трикольорите" победиха с 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) състава на Румъния.

Българският тим отново се представи солидно, ката интрига имаше само в първата част. Румънците дори имаха възможност да затворят гейма при 25:24 в своя полза. В крайна сметка България спечели първия гейм с 28:26 след ас на Мартин Атанасов.

Във втората част "лъвовете" имаха аванс от 23:19, за да победят с 25:20. В третия гейм Румъния направи пет поредни точки при 19:12 в полза на българския тим, а "трикольорите" затвориха мача за 84 минути с 25:20 след успешно нападение на Цветан Соколов.

Утре воденият от селекционера Силвано Пранди тим ще играе срещу Португалия.

По-късно тази вечер Гърция среща Италия, докато домакинът Франция излиза срещу Португалия в другите мачове от група "А" на Евро 2019.