Неймар се завърна с гол за ПСЖ

Неймар

Отборът на Пари Сен Жермен победи с минималното 1:0 у дома състава на Страсбург в среща от петия кръг във френския шампионат. Бразилецът Неймар се завърна с попадение в състава на шампионите след трансферната сага за евентуално завръщане в Барселона.
Преди почивката парижани не успяха да отправят нито един точен удар във вратата на гостите, като това се случи за първи път след декември 2018 година. Неймар беше освиркан от част от публиката на стадион "Парк де Пренс".
Бразилският национал се разписа в 90-ата минута след асистенция на Абду Диало. Дълбоко в добавеното време на срещата Неймар реализира и второ попадение във вратата на Страсбург, но то беше отменено след намеса на видео асистент рефера и решение за засада.
Отборът на Пари Сен Жермен е лидер в класирането с 12 точки, докато Страсбург е на 18-та позиция в Лига 1 със само 3 точки.