Манчестър Сити с първа загуба в Англия

Серхио Агуеро

Отборът на Норич нанесе първата загуба на Манчестър Сити през новия сезон в Англия. В двубой от петия кръг "канарчетата" спечелиха драматично с 3:2 у дома срещу шампионите, които нямаха поражение във Висшата лига от 18 мача.
Домакините изненадващо взеха аванс в резултата в 18-ата минута чрез Кени Маклийн, който се разписа след подаване на Емилиано Буендиа. Десет минути след това Тод Контуел реализира и втори гол във вратата на отбора от Манчестър след асистенция на Теему Пуки.
Манчестър Сити върна един гол в 45-ата минута чрез Серхио Агуеро, но веднага след почивката Пуки се възползва от груба грешка на Николас Отаменди и реализира ново попадение за Норич.
 Натискът на шампионите даде резултат едва в 88-ата минута, когато Родри реализира втори гол във вратата на "канарчетата".
 В оставащите минути слаби удари на Агуеро, Рахим Стърлинг и Габриел Жезус не затрудниха вратаря Тим Крул.
 След това поражение Сити е на второ място в класирането с 10 точки и вече изостава на 5 зад лидера Ливърпул.
 Отборът на Норич има 6 точки и се изкачи на 12-то място в класирането.