Бивш нападател на ЦСКА с два гола в Украйна

Жуниор Мораеш

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш се разписа на два пъти за победата на Шахтьор (Донецк) с 4:3 над Зоря (Луанск) в дербито от 7-ия кръг на украинското футболно първенство. Отборът на бразилеца продължава да е лидер в класирането с пълен актив от 21 точки.
Зоря дръпна с два гола в резултата до 35-ата минута чрез Юрченко и Кочергин. В края на полувремето Тайсон намали.
В 54-ата минута Марлос вкара за 2:2, а малко след това Мораеш направи пълен обра. Четири минути преди края Леднев направи 3:3. Минута преди края на срещата Мораеш донесе успеха за Шахтьор.
За бразилеца с украински паспорт това беше седми гол от началото на сезона. Дебют за Шахтьор пък направи украйнския национал Йевхен Коноплянка, който бе привлече от Шалке 04.