Паднахме и от Италия

Снимка: Официален сайт на CEV

България допусна втората си поредна загуба на европейското първенство по волейбол при мъжете. В двубой от група "А" в Монпелие българите допуснаха обрат и паднаха с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) срещу шесткратния шампион Италия.
Воденият от селекционера Силвано Пранди състав ще заеме третото място в крайното класиране в групата и на осминафиналите в турнира ще играе на 21 септември в Любляна.

В първата част "трикольорите" водеха с 16:12 и 24:19, но италианците направиха силен финален щурм и записаха три поредни точки. Успешна атака на Виктор Йосифов даде аванс за българския отбор в двубоя.

Във втория гейм играта беше равностойна, но "адзурите" стигнаха до решителна преднина от 24:21 в края и изравниха резултата при 25:23 след успешно нападение на Иван Зайцев.

Италия отново взе аванс в резултата след средата на третата част, за да спечели с 25:21.

В четвъртия гейм тонусът в играта на България изцяло спадна и Силвано Пранди извади от игра за дълъг период от време Цветан Соколов и Георги Сеганов. Италианците имаха сериозно превъзходство при играта на блокада и в атака, за да се поздравят с краен успех при 25:17 за 116 минути.

Италия и Франция в директен двубой ще определят кой ще стане първи в група "А" на Евро 2019.

Най-резултатен за България отново стана Цветан Соколов с 22 точки. Тодор Скримов добави още 11 точки. Иван Зайцев отбеляза 21 точки за Италия, а съотборникът му Османи Хуанторена реализира още 20 точки.