Нулево равенство между Ботев и Дунав във Враца

Снимка: Архив

Ботев Враца и Дунав Русе завършиха наравно 0:0 в мач от десетия кръг на българската Първа футболна лига.

Ботев беше по-активният тим в атака още от началото на мача и логично създаде първите опасности. Валери Домовчийски обаче пропиля добра възможност с неточен удар в началото на срещата, а шут на Давид Перейра беше избит пред голлинията от Мартин Ковачев. Така първото полувреме на стадион "Христо Ботев" завърши с нулево равенство.

Ботев започна и втората част по същия начин, което доведе до опасност в 51-та минута. Появилият се в игра на почивката Доминик Янков дриблира покрай няколко защитници на границата на наказателното поле и стреля, а топката се отби в напречната греда и врачаните отново се разминаха с гола.

Домакините направиха още два пропуска късно в срещата, като Благой Макенджиев отрази шут на Георги Вълчев, а в 80-та минута Валери Домовичйски не успя да уцели вратата след удар с глава от близко разстояние. Така срещата завърши 0:0.

Равенството остави двата отбора в подножието на топ 10.

състав на Ботев: Красимир Костов, Ангел Лясков, Андреас Васев, Апостол Попов (46-Венцислав Керчев), Валери Домовчийски, Георги Вълчев, Давид Перейра (59-Петър Атанасов), Даниел Гаджев, Даниел Генов, Илия Миланов и Христо Златински (46-Доминик Янков).

състав на Дунав: Благой Макенджиев, Михаил Милчев, Любен Николов, Мартин Ковачев, Росен Колев (66-Мартин Костадинов), Самуел Инкоом, Александър Исаевски (63-Самир Аясс), Диян Димов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (87-Фернандо Кавалканте) и Стефан Христов.