Отборът на Левски отново е водач в Първа лига

Левски се наложи над Славия с голове през второто полувреме и излезе начело в класирането на Първа лига .

За крайното 2:0 се разписаха Фелипе Нашименто и Станислав Иванов, а новите три точки увеличиха актива на сините на 23. Лудогорец има 21 на 2-ото място и утре е домакин на новака Арда.

В 73-ата минута  Фелипе Нашименто откри резултата. Той беше изведен на добра позиция и копна топката над вратаря Петков за 0:1.

Сините нанесоха своя удар само след 7 минути, когато хванаха Славия на контраатака. Станислав Иванов навлезе в наказателното поле и прониза за втори път Георги Петков- 0:2. Той открадна топката от Венцислав Бенгюзов, напредна и без да се бави прати топката в мрежата.

състави:
Славия:  Георги Петков, Петър Патев, Давид Муньос, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов, Емил Стоев (64- Дарко Тасевски), Славчо Шоколаров, Галин Иванов, Димитър Велковски, Калоян Кръстев (77- Илиян Мицански)

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Йоанис Каргас,  Иван Горанов, Мартин Райнов, Хали Тиам, Паулиньо (90- Насиру Мохамед), Станислав Иванов, Франко Мазурек (70- Фелипе Нашименто), Найджъл Робърта (87- Дени Алар)