Локомотив (Пд) разгроми Берое

„Локомотив“ (Пловдив)
Снимка: Спортал

Съставът на Локомотив (Пд) разгроми с 3:0 отбора на Берое в мач от десетия  кръг на Първа футболна лига. С победата железничарите събраха 20 точки и се изкачи на 3-о място в елита. Домакините започнаха по-уверено двубоя. В 5-ата минута опитният Георги Илиев изпълни майсторски пряк свободен удар, но топката се удари в страничната греда на вратата на заралии. Гостите отвърнаха на предизвикателството, създавайки опасност след пет минути. След центрирани от фаул Иван Бандаловски засече с глава, но коженото кълбо падна върху гредата на вратата на домакините и излезе в аут. В 14-ата минута Зоран Йосипович от Берое се разписа, но попадението му бе отменено, тъй като се оказа в положение на засада. Домакините заиграха по-внимателно в защита, разчитайки на грешки на съперника.  В 28-ата минута  Ибрахима Конте от Берое сбърка, Димитър Илиев овладя топката, подаде на  Георги Илиев и ветеранът  на празна врата се разписа за 1:0. Така ветеранът ознаменува с гол своя мач номер 451 в елита на българския футбол. Локомотивци  се възползваха от смута в игра на противника и им нанесоха нов удар. В 39-ата минута след контраатака Георги Илиев изведе Бирсент Карагарен, който покачи на 2:0.

След почивката беройци започнаха по-активно второто полувреме с амбицията да направят обрат. В 50-ата минута стана разбръкване в наказателното поле на домакините, но техните защитници се справиха, блокирайки удар на Карлос Охене. Две минути по-късно  Иван Бандаловски стреля опасно, но Мартин Луков хвана коженото кълбо. В 54-ата минута  стражът на "смърфовете" излезе съобразително и улови топката пред връхлинащия Зоран Йосипович. Осем минути по-късно Вандерсон проби опасно и центрира, но Стивън Езе изчисти топката. В 69-та минута Иван Минчев стреля неточно от удобна позиция. В 81-ата минута Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но топката се отби в стената от противникови играчи. В 85-ата минута след хубава атака на домакините Ален Ожболт фиксира крайното 3:0.

Първенство на страната по футбол, среща от 10-ия кръг:

Локомотив (Пд) - Берое 3:0
Голмайстори: 1:0 - Георги Илиев (28), 2:0 - Бирсент Карагарен (38),3:0 - Ален Ожболт (85)
Съдия: Георги Кабаков, помощници: Мартин Маргаритов, Георги Вълков