Виктория Томова спечели след обрат, Костова отпадна

Виктория Томова
Снимка: Торай Пан Пасифик

Първата ракета на България Виктория Томова започна успешно участието си на тенис турнира в Калдаш де Раиня, Португалия, който е с награден фонд 60 хиляди долара.

Софиянката, която е №3 в схемата, направи обрат срещу Анна Данилина от Казахстан и я победи с 3:6, 6:1, 2:6 след точно 100 минути игра.

Томова допусна фатален пробив за 3:5 и така загуби първия сет. След това 24-годишната Виктория обаче спечели 12 от оставащите в мача 15 гейма. Тя направи шест пробива срещу три на съперничката.

Така Томова си осигури осем точки за световната ранглиста, където е №150 в момента.

Следващата съперничка на българката ще бъде квалификантката Сара Бет Грей (Великобритания), която победи с 6:0, 6:0 Летисия Пулхарлова (Чехия).

По-късно днес осмата поставена Елица Костова загуби с 4:6, 2:6 от Илена Ин-Албон от Швейцария.