Новак Джокович на четвъртфинал в Токио

Новак Джокович
Снимка: Rakuten Japan Open

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Токио от категория АТР 500, след като надигра в два сета представителя на домакините Го Соеда – в отделните части 6:3, 7:5 за малко над час и половина игра.

Световният номер 1 поведе с ранен пробив в първия сет след здрава битка в третия гейм, като в деветия направи още един, за да дръпне в резултата. Във втория обаче на Ноле му беше оказана далеч по-голяма съпротива.

Сърбинът сервираше за мача при 5:4, но Соеда спаси три мачбола и възстанови равенството в последния момент. Въпреки усилията на японеца в 12-ия гейм Джокович реализира решителен брейк, с който си осигури място в последните осем на турнира.

Там го чака французинът Люка Пуй, който победи с 61, 6:2 Йошихито Нишиока от Япония.