от 15.00 часа

Вожняцки и Осака на четвъртфинал в Пекин

Каролине Вожняцки

Двукратната шампионка Каролине Вожняцки и доскорошната водачка в световната ранглиста Наоми Осака се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин, който е от категория Премиер задължителен.

В първия мач за деня бившата №1 в света Вожняцки се наложи над чехкинята Катержина Синякова със 7:5, 6:4. Датчанката на два пъти изоставаше с пробив в първия сет, преди да спечели четири от последните пет гейма, за да го обърне до 7:5 в своя полза.

Във втората част на мача скандинавката от полски произход рано осъществи пробив, но при 5:3 пропусна три мачбола на свой сервис. Все пак датчанката получи нови два в следващия десети гейм и при втория от тях успя да затвори срещата.

В следващия кръг Вожняцки ще игре с победителката от мача между рускините Екатерина Александрова и Дария Касаткина.

Доста по-малко затруднения до достигането си до четвъртфиналите имаше Осака. Японката победи с 6:4, 6:0 американката Алисън Риск за 74 минути.

Риск водеше с пробив с 4:2 в първия сет, но след това Осака взе 10 поредни гейма, за да спечели мача.

За място на полуфиналите Осака ще играе с победителката от мача между Дженифър Брейди (САЩ) и Бианка Андрееску (Канада).