Возняцки продължава защитата на титлата си в Китай

| обновено на 04.10.19 в 15:35
Каролине Возняцки

Двукратната шампионка Каролине Возняцки се класира за полуфиналите турнира по тенис в китайската столица Пекин, който е от категория Премиер задължителен и е награден фонд 8,29 милиона долара.

Защитаващата титлата си и поставена под номер 16 датчанка победи рускинята Даря Касаткина с 6:3, 7:6(5).

Возняцки на два пъти навакса пробив пасив в началото и със серия от четири поредни гейма взе първия сет. Във втората част Касаткина поведе с 3:0, а след това при 5:3 сервираше за изравняване на резултата, но се провали. При 6:5 рускинята пропусна сетбол, а в тайбрека Возняцки дръпна с 6:1 точки и това се оказа решаващо.

Така тя очаква победителката от последния четвъртфинал между Наоми Осака (Япония) и Бианка Андрееску (Канада).

В другия полуфинал водачката в световната ранглиста Ашли Барти (Австралия) ще играе срещу Кики Бертенс (Холандия), която отстрани украинката Елина Свитолина със 7:6(6), 6:2..