Роджър Федерер започна с рутинна победа в Шанхай

Роджър Федерер
Снимка: Ройтерс

Вторият поставен Роджър Федерер се класира за третия кръг на Мастърс 1000 турнира в Шанхай, Китай.

Швейцарецът победи с 6:2, 7:6 (5) Алберт Рамос-Виньолас от Испания след 85 минути игра на централния корт.

В първата част от 1:2 Маестрото влезе в серия и спечели следващите пет гейма, с което взе и сета.

Следващата част беше доста по-равностойна, благодарение на испанския левичар. Без да има точки за пробив се стигна до тайбрек. В него Рамос водеше с 4:2 точки при смяната на половините на корта. Федерер стигна до мачбол при 6:5 и го реализира след сигурно воле на мрежата.

Така той взе реванш от този съперник, който го беше победил в Шанхай през 2015-а.

38-годишният Роджър не даде нито една възможност за пробив на съперника. Той наниза осем аса, вкара 80 процента първи сервис и спечели цели 91 процента от точките при разиграването му.

В трети кръг рекордьорът по титли от Големия шлем Федерер очаква победителя от двубоя между Давид Гофен (Белгия) и Михаил Кукушкин (Казахстан). Гофен днес се наложи над французина Ришар Гаске с 6:2, 6:3.