от 07.00 часа

Джокович започна успешно защитата на титлата в Шанхай

Новак Джокович

Световният №1 в тениса Новак Джокович започна уверено защитата на титлата си от Мастърс 1000 тенис турнира в Шанхай, Китай.

Сърбинът се наложи над Денис Шаповалов от Канада с 6:3, 6:3 и се класира на осминафиналите след 70 минути игра на централния корт.

В първата част Джокович успя да пробие за 5:3 и след това затвори сета в своя полза след 31 минути игра.

В следващата Ноле поведе в петия гейм с 40:15 при сервис на Шаповалов и направи брейк за 3:2, след като съперникът изпрати бекхенда си в мрежата. В деветия гейм 32-годишният белградчанин поведе с 40:0 при сервис на канадеца и реализира втория си мачбол след топка в аут на левичаря.

Американецът Джон Иснър е следващият съперник на Джокович.

В друг двубой Давид Гофен победи Михаил Кукушкин след 6:2, 3:0 и отказване на представящия Казахстан тенисист. Следващият съперник на белгиеца е №2 в схемата Роджър Федерер.

Петият поставен Александер Зверев победи трудно Жереми Шарди от Франция със 7:6(13), 7:6(3).

В последния мач за деня №4 в схемата Доминик Тийм отстрани Пабло Кареньо Буста след 7:6(3), 6:3. В първата част австриецът отрази три сетбола в десетия гейм, а във втората проби за 4:2 и запази преднината си до края.