Германия и Аржентина завършиха наравно

Серж Гнабри от Германия (в ляво) е преодолял аржентинеца Родриго де Паул.

Националният отбор на Германия пропиля два гола преднина и завърши наравно 2:2 срещу Аржентина в приятелски мач по футбол, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Германците, които бяха без редица титуляри и без нито един от световните си шампиони от 2014 година, заложиха на много резерви, сред които и дебютантите Робин Кох и Лука Валдшмидт. Домакините обаче заместиха липсата на опит с ентусиазъм и надиграха тотално своите съперници през първото полувреме. В 15-ата минута Серж Гнабри вкара десетия си гол за Бундестима в 11-ия си мач, а седем по-късно нападателят асистира на Кай Хаверц за 2:0.

Марсел Халщенберг удари напречната греда на аржентинската врата от пряксвободен удар, а Родриго Де Паул направи същото за аржентинците от далечно разстояние.

Гостите, без Лионел Меси, Анхел ди Мария и Серхио Агуеро в състава си, намалиха в 66-ата минута чрез резервата Лукас Аларио. Той пък подаде на Лукас Окампос в 85-та минута за крайното 2:2.

Германия ще играе евроквалификация с Естония в Талин в неделя.