Възпитаничка на Етери Тутберидзе отново предизвика фурор при дебюта си при жените

Альона Косторная

Альона Косторная спечели категорично на състезанието по фигурно пързаляне  CS Finlandia Trophy в Еспоо. 16-годишната футуристка е възпитаничка на Етери Тутберидзе и е третата й състезателка, след Александра Трусова и Анна Щербакова, която в последния месец предизвиква фурор при дебюта си при жените.

Във Финландия рускинята събра сбор от 234,84 точки като  изпълни два тройни аксела във волната програма, единият от които в комбинация с двоен тулуп.

Сребърният медал с 212,53 точки стана притежание на сънародничката й Елизавета Туктамишева , която също изпълни два тройни - единият комбиниран с двоен тулуп, но отстъпи технически в останалите елементи и в компонентите на програмата. Бронзовият медал отиде при японката Юхана Юкои, която стъпи на почетнвата стълбичка с актив от 191,90 точки.

При мъжете шампион с 225, 23 точки стана Шома Уно, който изпревари сънародника си  Сота Ямамото, както и канадеца Роман Садовски.

При танцовите двойки руските представители окупираха първите две места – първи са Анастасия Мишина/Александър Галямов, следвани от Алиса Ефимова/Александър Коровин. Третото място е за новата двойка на Канада – Любов Илюшечкина/Чарли Билодьо.

При спортните двойки първото място спечелиха Медисън Чок и Евън Бейтс (САЩ), който отново впечатлиха публика и съдии с волния си танц върху „Кабаре“.