Бразилия спечели предсрочно Световната купа по волейбол

Бразилия спечели предсрочно Световната купа

Отборът на Бразилия си осигури трета Световна купа по волейбол в историята, след като спечели десети последователен мач от надпреварата в Япония, този път над домакина с 3:1 гейма (25:17, 24:26, 25:14, 27:25).

Двубоят в Хирошима очаквано започна по-добре за "селесао", които дръпнаха в резултата след силна игра, но бойките домакини възстановиха равенството. Възпитаниците на Ренан дел Зото обаче вдигнаха рязко оборотите и не оставиха шансове на „самураите“ в третия гейм. В четвъртата част те отново дадоха битка на бразилците, но в крайна сметка преклониха глава.

Така Бразилия спечели трета Световна купа в историята си (2003, 2007 и 2019 г.). Най-резултатен за десетия пореден успех стана Йоанди Леал с 24 точки (19 от атака, 3 от блокада и 2 от сервис). Алан Соуза добави 16 пункта (13 от атака, 1 от блокада и 2 от сервис). За японците Юджи Нишида завърши със 17 точки, но те не бяха достатъчни за нещо повече от почетна загуба.