Финландия на крачка от историческо участие на голямо първенство

Теему Пуки (в бял екип) вкара два гола срещу Армения.

Финландия победи Армения с 3:0 в среща от група "J" на европейските квалификации в град Турку и направи сериозна крачка към историческо първо класиране на голям форум.

Фредрик Йенсен откри резултата в 31-ата минута. Футболистът на Аугсбург засече топката в мрежата, след като бе най-съобразителен при меле в наказателното поле на гостите.

Теему Пууки в 61-ата минута покачи на 2:0. Звездата на Норич бе изведен сам срещу вратаря и с хубав прехвърлящ удар порази целта. Отново той по идентичен начин две минути преди края на мача направи резултата класически.

Финландия бе в серия от две загуби, но след днешната победа остава на второто място с 15 точки. Води вече класиралата се Италия с 24 точки, трети и четвърти са Армения и Босна и Херцеговина с по 10, Гърция е с 8, а Лихтенщайн е последен с 2 точки.

В другите мачове от групата снощи: Лихтенщайн - Италия 0:5 и Гърция - Босна и Херцеговина 2:1.