Трудна победа за Монтана в Адриатическата лига

Шампионът на България по баскетбол при жените – Монтана, записа трета поредна победа в редовния сезон на Адриатическата лига за жени - 86:84 (23:23, 25:19, 21:20, 17:22) т като домакини на босненския Бановичи. Успехът за момичетата на треньора Стефан Михайлов обаче дойде много трудно.

Двубоят се развиваше под контрола на българките до последната четвърт, когато гостенките стопиха изоставане от 11 точки, за да го превърнат в аванс от една след кош на Николина Делич 1:11 минути преди края. Домакините обаче не бяха казали последната си дума и след тройка на Христина Иванова 46 секунди преди сирената дръпнаха с 86:84. До края и двата отбора направиха грешки и никой от тях не стигна до нов кош, което бе изцяло в полза на състава на домакините.

Най-резултатна за Монтана бе Христина Иванова с 27 точки. Димана Георгиева прибави 16 точки и 17 борби, а Виктория Стойчева остана с 12 точки. За Бановичи Алексъс Джилбърт вкара 24 точки, докато Ирена Вранчич и Николина Делич приключиха с 19 и 17 съответно.