Стан Вавринка стигна четвъртфинал в Белгия

Стан Вавринка
Снимка: europeanopen.be

Носителят на три титли от Големия шлем Стан Вавринка се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в зала в белгийския град Антверпен от категория АТР 250.

В двубой на двама ветерани 34-годишният швейцарец се наложи над 38-годишния испанец Фелисиано Лопес с 6:7(4), 6:4, 7:6(4) за 2 часа и 21 минути игра.

Четвъртият в схемата Вавринка, за когото това бе първи мач от четвъртфинала на Откритото първенство на САЩ преди месец, не допусна нито един пробив в хода на целия мач и с помощта на 17 аса успя да запише петата си победа в общо осем срещи с Лопес.

В следващия кръг Вавринка ще се изправи срещу друг опитен играч - Жил Симон, който в изцяло френски сблъсък елиминира шампиона за 2017 година Жо-Вилфрид Цонга след 6:4, 7:5.

Към фазата на четвъртфиналите продължава и поставеният под номер 5 в схемата Гуидо Пея от Аржентина, който се наложи със 7:5, 7:5 над южнокорееца Ву Квон Сун, елиминирал в първия кръг шампиона за 2016 година Ришар Гаске.

Следващият съперник на Пея ще бъде победителят от мача между местния любимец Давид Гофен и французина Юго Умбер.