Баскетболистите на Левски разгромиха Ямбол

Левски разгроми Ямбол

Левски записа третата си поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже и оглави класирането.

"Сините" надвиха опашкаря Ямбол с 92:62 (21:15, 23:15, 23:22, 25:10) и поведоха временно срещу Рилски спортист и Балкан, които играят днес мачовете си от третия кръг.

Ямбол се държеше равностойно със "сините" през по-голямата част от първата четвъртина и дори поведе с 14:12 след две точни стрелби от нарушение на Стевиън Алън.

Домакините обаче отговориха със серия от 7:1 и поведоха с 21:15 в края на частта.

Две точки на Алън и тройка на Шакил Калхун с началото на следващата четвъртина върнаха отново гостите в играта, но Христо Захариев отговори с точна стрелба от далечно разстояние и Левски Лукойл направи нова серия от седем безответни точки, спряна от забивка на Алън.

Нова поредица от 10 точки даде сериозен аванс на домакините и те завършиха полувремето с 14 преднина при 44:30.

Ямбол изравни играта в третата четвъртина, но "сините" спечелиха последната с разлика от 15 точки и по този начин продължиха успешния си старт на сезона.

Днес са срещите: Берое - Спартак (Плевен), Рилски спортист - Академик (София), Академик (Пловдив) - Черноморец и Балкан - Черно море.