Йелена Остапенко продължава напред в Люксембург

Йелена Остапенко

Латвийката Йелена Остапенко победи с 6:1, 6:1 германската квалификантка Антония Лотнер и се класира на полуфиналите на турнира по тенис за жени на закрито в Люксембург.

"Днес играх наистина добре. Не загубих гейм на неин сервис, бях силна на ретур и показах постоянство. Много съм доволна от начина, по който проведох мача", каза тя.

Остапенко, шампионка на "Ролан Гарос" през 2017-а година, победи световната номер 210 за едва 63 минути и ще играе полуфинал във втора поредна седмица.

Тя стигна до битката за трофея на турнира в Линц, първи неин финал от 18 месеца насам, но загуби срещу Коко Гауф.

Остапенко записа 23 печеливши удара срещу само девет непредизвикани грешки в мача и взе 2/3 от всички точки при сервис на Лотнер.

Следваща съперничка на латвийката пък ще бъде осмата в схемата Ана Блинкова.