Анди Мъри на полуфинал в Антверп

Анди Мъри

Бившият лидер в световната ранглиста Анди Мъри се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже в Антверп, след като победи трудно румънеца Мариус Копил с 6:3, 6:7(7), 6:4.

Следващият съперник на британеца е Юго Умбер от Франция.

Мъри, който се измъчи със същия съперник преди година във Вашингтон, загуби на собствен сервис при 5:3 във втория сет, а Копил спечели последвалия тайбрек и изравни.

Британецът обаче проби подаването на румънеца в деветия гейм на последния сет и затвори срещата с първия си мачпойнт.

"Напоследък не играя толкова често и губя сили на собствен сервис с течение на мача. Изиграх лош гейм при 5:3 във втория сет, но след това възвърнах самочувствието си.

Той пък подаваше ужасно добре и беше агресивен до самия край", каза Мърси след срещата с Копил.

Юго Умбер победи поставения под номер 5 аржентинец Гуидо Пея с 5:7, 6:4, 6:4. Французинът проби подаването на съперника при 4:4 в последния сет и довърши победата след два часа и 25 минути на корта.

Изгряващата звезда Яник Синер се класира за първи път в кариерата си на полуфиналите на турнир от световния тенис тур, след като се наложи над американеца Франсис Тиафо с 6:4, 3:6, 6:3.

18-годишният италианец е най-младият участник на това ниво от пет години насам, когато Борна Чорич игра полуфинал в Базел на 17.

Следващият съперник на Синер е ветеранът Стан Вавринка, който победи Жил Симон с 6:3, 7:6(6), 6:2.