Славия бие Берое като гост с 2:1

Славия постигна трета поредна победа в елитната лига, след успех с 2:1 като гост на Берое в последен мач от 13-ия кръг.

Георги Йомов и Галин Иванов се разписаха за "белите", а за домакините точен бе бившият играч на Славия Иван Минчев.
Славия се изкачи на 6-о място с 19 точки, докато Берое е 8-и с 18.

Берое бе близо до гола в 14-а минута, когато Яя Меледже стреля, топката рикошира в тялото на Камбуров, но премина над вратата.

Малко преди почивката домакините имаха претенции за дузпа за съприкосновение между Вандерсон и Гамаков, но реферът подмина ситуацията.

Славия поведе в 50-а минута с красив гол на Георги Йомов, който след корнер овладя топката в наказателното поле и от въздуха я прати в мрежата.

Иван Минчев възстанови равенството в 67-а минута с глава след прецизно центриране от дясно на Рубен Бригидо.

Славия си върна аванса в резултата в 75-а минута, когато Галин Иванов бе най-съобразителен в наказателното поле и с удар по тревата вкара за 2:1.

В 83-а минута Мартин Камбуров пропусна да изравни от добра позиция, като ударът му бе париран от вратаря на "белите" Георги Георгиев.